Archiwum kategorii: Porady

Holujesz pojazd zimą? Sprawdź, za co grozi Ci mandat!

W okresie zimowym usterki mogące zakończyć się holowaniem samochodu zdarzają się często. Nigdy nie wiadomo, kiedy dotknie nas ta nieprzyjemna sytuacja, szczególnie jeśli auto nie jest nowe. Warto wiedzieć, jakich sytuacji podczas holowania unikać, aby nie narazić się na mandat – ostrzegają specjaliści z firmy DDAuto.pl, która na co dzień zajmuje się profesjonalny holowaniem pojazdów.

Na co uważać podczas holowania?

Pamiętajmy, że taryfikator mandatów nie wyróżnia okresu zimowego i letniego, za nieprawidłowe holowanie zimą jak i latem przewidziane są takie same kary. Podczas holowania należy pamiętać o tym, by pojazd holowany jak i holujący posiadał załączone światła mijania, musi zostać oznakowany trójkątem ostrzegawczym lub dawać żółte sygnały błyskowe. Jeśli widoczność na drodze nie jest dostateczna, holowany pojazd powinien mieć załączone światła pozycyjne. Przy działającym zaledwie jednym układzie hamulcowym należy stosować połączenie sztywne pojazdów, natomiast przy w pełni sprawnym układzie hamulcowym holowanie może odbywać się na połączeniu giętkim.

Kiedy nie można holować pojazdu?

Nie każdy pojazd da się holować – w przypadku w którym usterce uległ cały układ hamulcowy, najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie lawety. Nie wolno ponadto holować pojazdu z lawetą i całkowicie zabronione jest holowanie na autostradzie. Pamiętajmy o tym szczególnie w zimie, kiedy usterek spowodowanych niskimi temperaturami powietrza nie brakuje, a zawsze podczas holowania jesteśmy narażeni na rutynową kontrolę patrolu policji.

Najlepszy rozwiązaniem będzie zlecenie holowania samochodu fachowej firmie, która zajmuje się holowaniem pojazdów. Firma DD Auto działa na terenie Koszalina i w okolicy, zapoznaj się z ofertą: https://www.ddauto.pl/auto-pomoc-koszalin/.

Plusy i minusy białego samochodu

białe samochodyBiałe samochody posiadają szerokie grono entuzjastów. Jest to kolor, który z pewnością wyróżni Wasz samochód z tłumu. Nowe samochody, w tym kolorze, to perełki na rynku. Jednakże biały kolor posiada swoje plusy i minusy, które przedstawimy w dzisiejszym artykule. Wraz ze specjalistami z Serwisu Mazda w Opolu, przygotowaliśmy dla Was ten temat. Zapraszamy do lektury.

Minusy białych samochodów

 Pierwszym, najbardziej oczywistym minusem tego koloru jest podatność na zabrudzenia. Ten defekt odstrasza wielu kupców. Białe auto jest trudne do polerowania i konserwowania, przez co dostrzeżenie śladów renowacji jest znacznie trudniejsze. Inaczej sprawa wygląda z samochodami o ciemnej barwie, przyciągają ona światło, co za tym idzie, że polerowanie i woskowanie jest widoczne. Posiadaczom białych samochodów wydaje się, że na ich samochodach szybciej osiada się kurz i przykleja błoto. To samo dzieje się w przypadku aut o ciemnej barwie, ale biały, to “najszybciej” brudzący się kolor. Sprawa staje się bardziej nieprzyjemna, gdy w pobliżu są ptaki. Ponoć biały kolor je przyciąga, a to prowadzi do kolejnego zanieczyszczenia samochodu. Aby zminimalizować zabrudzenia, zaleca się garażować samochód. Nie rozwiązuje to jednak problemu do końca, ponieważ zabrudzenia z garażu i ze ścian przenoszą się na samochód. Kupując biały samochód, trzeba liczyć się z poniesieniem dodatkowych kosztów na jego częste mycie. Regularna konserwacja auta zapewni, że będzie wyglądać świetnie przez cały okres użytkowania.  

Plusy białych samochodów

 Śnieżnobiałe samochody są pełne uroku, potrafią uwieść niejednego kierowcę. Są ponadczasowe, biały samochód to klasyk wśród swojego gatunku. Widok pewnego siebie kierowcy za kółkiem białego samochodu rekompensuje trudności w utrzymaniu. Estetyczny wygląd białych aut sprawia, że chcemy się nimi poruszać. Białe samochody, posiadają nie tylko atuty wizualne. W takich samochodach możemy czuć się bezpieczniej. Według statystyk te samochody rzadziej ulegają wypadkom. Są lepiej widoczne na drodze, jest to udowodnione faktem, iż biały kolor odbija promienie słoneczne.

Co na to Mazda Opole

 Ceniąc sobie styl i unikalność, a także bezpieczeństwo na drodze, jak najbardziej polecamy białe samochody. Skupiają one na sobie uwagę, dlatego białe auto, to idealne rozwiązanie dla ludzi lubiących być w centrum zainteresowania. Niebanalny wygląd samochodu nie pozwoli oderwać od siebie wzroku. Jeżeli jednak ważniejsza jest dla Was ekonomiczna eksploatacja, wówczas odradzamy kupno białego auta, ze względu na trudności w utrzymaniu. Biały samochód potrzebuje znacznie więcej uwagi podczas konserwacji.
Jednakże mówi się, że “bez pracy nie ma kołaczy”. Biały samochód to marzenie wielu z Was, dlatego utrzymanie takiego auta nie będzie stanowić wyzwania.

Tymczasem zapraszamy do poprzedniego artykułu. Miłego dnia!