pomoc drogowa

Kontakt do pomocy drogowej zawsze może się przydać

Wypadek lub kolizja na drodze to sytuacje, którym towarzyszy ogromny stres. Podobnie, jak w przypadku awarii, która zatrzymuje samochód w trasie. Jedynym ratunkiem, na jaki może liczyć kierowca dotknięty tym problemem, jest skorzystanie z pomocy drogowej.

Warto przemyśleć wybór pomocy drogowej

Stres stresem, ale nawet w tak trudnej sytuacji, jak wypadek i kolizja warto zachować zdrowy rozsądek i wybrać jakość usługi, która nie przysporzy właścicielowi auta dodatkowych problemów. W bogatej ofercie rynkowej łatwo jest trafić na nieuczciwego przedsiębiorcę, który nieszczęście drugiej osoby wykorzysta jako możliwość uzyskania własnego zysku.
Decyzję o tym, która pomoc drogowa będzie wsparciem, gdy zajdzie taka potrzeba, warto podjąć wcześniej. Dokonując wyboru dobrze jest sprawdzić, co oprócz usługi holowania ma ona w swojej ofercie. Nie bez znaczenia powinna tu być również opinia dotychczasowych klientów.

Holownik i laweta

Jeśli chodzi o usługi, jaki świadczy pomoc drogowa, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób transportuje ona zepsute auta. Wiele dostępnych na rynku modeli samochodów uniemożliwia skorzystanie z usługi holowania. Może też przytrafić się awaria, która wykluczy taką metodę dostarczenia auta do warsztatu. Dobrze jest więc sprawdzić, czy dana pomoc drogowa dysponuje nie tylko holownikiem, ale również lawetą.

Liczy się czas

Kolizja, wypadek, a nawet najdrobniejsza awaria, uniemożliwiająca dalszą podróż samochodem, to sytuacje którym towarzyszy ogromny stres. Im szybciej kierowca otrzyma potrzebne mu wsparcie, tym łatwiej będzie mu uspokoić swoje skołatane nerwy. Szybka reakcja pomocy drogowej na zgłoszenie daje poczucie, że auto za chwilę trafi do warsztatu, w którym zajmą się nim profesjonaliści.

Całodobowo

Nieszczęśliwe okoliczności spadają na kierowców o różnych porach dnia i nocy. Nie znają też tygodniowego rozkładu pracy poszczególnych warsztatów. Wybierając się w trasę warto więc sprawdzić, w jakich godzinach i dniach wybrana pomoc drogowa będzie dostępna.

Na jakim terenie?

Wiele firm oferuje swoje usługi holowania na określonym terenie. Chcąc uniknąć przykrej niespodzianki warto sprawdzić przed wyruszeniem w trasę, czy wybrana jakość usługi będzie dostępna przez całą podróż.