Filippi pozostaje w WTCC

John Filippi pozostanie w zespole Campos na swój trzeci sezon w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych i drugi za kierownicą Chevroleta Cruze’a klasy TC1.

Francuz jest jednym z dobrze zapowiadających się kierowców w stawce, kwalifikując się w Katarze do pierwszej dziesiątki na polach startowych i tym samym zapewniając sobie pole position do drugiego wyścigu jako najmłodszy zawodnik w historii serii, w wieku 20 lat i 9 miesięcy.

„Bardzo się cieszę, że będziemy kontynuować naszą wspólną przygodę” – powiedział kierowca z Korsyki o zespole Campos. „Moim celem jest zyskać uznanie w mistrzostwach, mając w głowie mój ostatni występ. Bardzo się cieszę, że będę nadal pracować z inżynierami i mechanikami w zespole Campos. Mam przed sezonem dużo pewności siebie i mam nadzieję, że przyniesie to rezultaty”.

Pewność siebie nie bierze się jedynie z pokazania się z dobrej strony w Katarze, lecz również zatrudnienia na trenera swojego rodaka Yvana Mullera, który w tym samym czasie będzie walczyć o swój piąty tytuł mistrzowski za kierownicą Citroëna: „Z radością będę towarzyszyć Johnowi. Pomimo młodego wieku, zdążył już pokazać się ze znakomitej strony” – powiedział Muller.

Filippi potwierdził tym samym pozostanie w stawce zespołu Campos, który nie mógł być pewny swojego powrotu po utracie Hugo Valente na rzecz Łady.

Pierwszy wyścig sezonu 2016 odbędzie się 3 kwietnia na torze Paul Ricard we Francji.

Lista startowa WTCC 2016

Źródło: fiawtcc.com

Źródło: http://www.swiatwyscigow.pl/wtcc/wtcc-news/item/9316-filippi-pozostaje-w-wtcc