Porsche 33 – Wszystkie modele Porsche hybrydami

W niedalekiej przyszłości wszystkie modele Porsche będą posiadać w swojej ofercie również wersje z napędem hybrydowym. Już w 2018 r. pojawi się hybrydowa odmiana Porsche 911.

I nie są to tzw. medialne spekulacje, ale słowa Olivera Blume, CEO marki Porsche. Blume zapowiedział, iż w 2018 r. na rynku zadebiutuje Porsche 911 nowej generacji i wśród oferowanych wersji silnikowych pojawi się również hybryda typu plug-in, czyli z możliwością ładowania baterii z gniazdka. Według wstępnych zapowiedzi hybrydowe Porsche 911 będzie w stanie w trybie elektrycznym pokonać dystans do 50 km.

Następnie przyjdzie czas na kolejne modele, choć tu już szef Porsche nie był chętny do podzielenia się informacją nt. daty premier rynkowych. Przypomnijmy, że obecnie Porsche ma już w swojej ofercie hybrydowe odmiany modelu Cayenne oraz Panamera.

Porsche planuje i pracuje nie tylko nad hybrydowymi modelami, ale również w pełni elektrycznymi. W ubiegłym miesiącu niemiecka marka zapowiedziała inwestycję rzędu miliarda euro w fabrykę koło Stuttgartu, gdzie ma powstawać nowy sportowy model o napędzie elektrycznym. Będzie to produkcyjna wersja pokazanego minionej jesieni na wystawie we Frankfurcie prototypu Mission E. Jeśli zapowiedzi się potwierdzą, model ten będzie napędzany silnikiem o mocy ok. 600 KM z zasięgiem ponad 500 km. Elektryczne Porsche na rynku może się pojawić jeszcze przed końcem dekady.

Jednocześnie Oliver Blume wykluczył, że w najbliższej przyszłości Porsche będzie pracować nad tzw. autonomicznym pojazdem i zamierza nawiązać w tej kwestii współpracę z jakimś wiodącym producentem nowoczesnych technologii.

Źródło: http://www.autocentrum.pl/newsy/z-kraju-i-ze-swiata/wszystkie-modele-porsche-hybrydami/