Przetasowania w Ładzie

Nicky Catsburg, który nie pojawił się w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych do połowy sezonu 2015, teraz jest jedynym reprezentantem Łady, którego ekipa zatrzymała w swoim składzie.

Szybki Holender z hukiem wszedł do świata WTCC, trzykrotnie w ośmiu startach wchodząc do pierwszej piątki kwalifikacji oraz ocierając się o podium w Rosji i Chinach. Do 27-latka dołączą Gabriele Tarquini i Hugo Valente.

Mistrz Świata z sezonu 2009 zasili skład Łady po zakończeniu współpracy z Hondą, która na jego miejsce wybrała Roba Huffa, będącego przez ostatnie dwa sezony kierowcą Łady, dając rosyjskiemu producentowi jego jedyne dwa zwycięstwa. Na Tarquinim będzie spoczywać odpowiedzialność za zmianę takiego stanu rzeczy. Włoch będzie bowiem najbardziej utytułowanym kierowcą ekipy, mając na swoim koncie 20 zwycięstw.

Valente natomiast dał się poznać jako jeden z najlepszych kierowców niezależnych, stając na podium trzykrotnie w obu sezonach specyfikacji TC1. Po startach za kierownicą Chevroleta ekipy Campos Racing, Francuz zapowiedział po zakończeniu sezonu, że bez kontraktu z zespołem fabrycznym, nie będzie mógł kontynuować startów w WTCC.

Będzie to piąty z rzędu sezon odnowionego zespołu Łady w WTCC. Zespół z bazą w Magny-Cours jest obecnie w trakcie intensywnego programu testowego przed drugim rokiem startów modelu Vesta. Przeszedł on dużą ewolucję techniczną, doczekując się nowego zawieszenia, podwozia i układu kierowniczego. Przebudowie uległ również turbodoładowany silnik 1.6, będący sercem rosyjskiej maszyny.

Sezon 2016 wystartuje 20 marca na niepotwierdzonym jeszcze obiekcie. Prawdopodobnie będzie to Sochi Autodrom.

Lista startowa WTCC 2016

Źródło: touringcartimes.com

Źródło: http://www.swiatwyscigow.pl/wtcc/wtcc-news/item/9242-przetasowania-w-ladzie