Volkswagen Polo – Nowy sedan Volkswagena, ale nie dla nas

Na wystawie samochodowej Auto Expo w New Delhi Volkswagen zaprezentował małego sedana o nazwie Ameo.

Indie, jako jeden z najszybciej rozwijających się obecnie krajów o bardzo dużym potencjale ekonomicznym, są również ważnym celem dla producentów samochodów. Nie dziwi więc, że coraz więcej koncernów decyduje się na wejście na ten niezwykle obiecujący rynek, oferując modele dedykowane właśnie temu rynkowi.

I takim właśnie samochodem jest Volkswagen Ameo. Jest to pierwszy model niemieckiej marki skonstruowany specjalnie z myślą o rynku indyjskim. Wszystko fajnie. Jeśli jednak ktoś spodziewa się zobaczyć coś nowego, nieznanego do tej pory w innych modelach będzie srodze zawiedziony. Zbudowany na przestarzałej już nieco płycie podłogowej PQ25, Volkswagen Ameo to nic innego jak Polo z doklejonym kufrem. A przecież swego czasu Polo sedan był oferowany również i w Europie. Dziś Europejczycy całkowicie odwrócili się od małych sedanów, na rozwijających się rynkach ten segment rynkowy wciąż cieszy się dużą popularnością.

Stylistycznie, zarówno jeśli mówimy o nadwoziu, jak i wnętrzu Ameo, model ten niczym nas nie zaskoczy. Fani niemieckiej marki z pewnością z łatwością znajdą w tym sedanie szereg elementów znanych z innych modeli Volkswagena. Podobnie wnętrze, które niczym specjalnym nie odróżnia się od modeli sprzed kilku lat. Co ciekawe, jak na rynek indyjski, wyposażenia Ameo będzie całkiem bogate. Nabywcy tego Volkswagena mogą liczyć m.in. na cztery poduszki powietrzne, tempomat, system multimedialny MirrorLink, Bluetooth, automatycznie ściemniające się lusterka czy wycieraczki z czujnikiem deszczu. Za dopłatą będzie można otrzymać ponadto chłodzony schowek, czujniki parkowania czy kamerę cofania.

W ofercie Volkswagena Ameo znalazły się dwie wersje silnikowe. Podstawową jednostką będzie 1,2-litrowy silnik z trzema cylindrami, współpracujący z pięciobiegową skrzynią manualną. Dla bardziej wymagających kierowców proponowana jest 1,5-litrowa jednostka wysokoprężna, która poza manualną przekładnią jest także dostępna z siedmiostopniową przekładnią DSG.

Volkswagen Ameo w sprzedaży na rynku indyjskim pojawi się w drugiej połówce roku.

Źródło: http://www.autocentrum.pl/newsy/z-kraju-i-ze-swiata/nowy-sedan-volkswagena-ale-nie-dla-nas/