Rydell kończy karierę

Były kierowca Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych Rickard Rydell ogłosił zakończenie kariery przed rozpoczęciem sezonu 2016.

„Zdecydowałem się nie ścigać w 2016 roku i tym samym całkowicie zrezygnować z bycia kierowcą wyścigowym” – powiedział 48-latek, który w ubiegłym roku kilka razy był widziany za kierownicą Hondy ekipy Nika Racing, lecz problemy zdrowotne wykluczyły go z udziału w większości rund.

Szwed swoje pierwsze sukcesy odnosił w Volvo, zdobywając w 1998 roku tytuł mistrza Brytyjskich Samochodów Turystycznych, a następnie wygrywając Bathurst 1000 w parze z Jimem Richardsem. Później przeniósł się do wyścigów GT, odnosząc w 2007 roku zwycięstwo w klasie GT1 24-godzinnego wyścigu Le Mans dla ekipy Aston Martin Racing. Swój ostatni wielki triumf święcił w 2011 roku, zdobywając mistrzostwo w Skandynawskich Samochodach Turystycznych dla Chevroleta.

„Przez 20 lat bez przerwy byłem kierowcą fabrycznym. Rzadko się zdarza, by kierowca reprezentował takie marki jak Toyota, Volvo, SEAT i Aston Martin w prestiżowych wyścigach i mistrzostwach. Miło było też wrócić do Szwecji po 21 latach ścigania się za granicą. To był wspaniały okres. Teraz mogę się skupić na innych projektach i obowiązkach zarówno w, jak i poza motorsportem” – dodał.

Źródło: touringcartimes.com

Źródło: http://www.swiatwyscigow.pl/wtcc/wtcc-news/item/9385-rydell-konczy-kariere