Stevens traci fotel w Manorze

Will Stevens stracił posadę w zespole Manor. Zespół ma ogłosić jego odejście w najbliższym czasie.

Stevens spędził ostatni sezon w ekipie z końca stawki. Co prawda do niedawna uważano, że Brytyjczyk może dzielić fotel w drugim bolidzie wraz z Rio Haryanto oraz Aleksandrem Rossim, jednak w wyniku działań finansowych indonezyjskiego rządu Stevens najprawdopodobniej pożegna się w najbliższym czasie z Formułą 1. Dzięki wsparciu państwowej spółki naftowej Indonezji, Haryanto będzie mógł wnieść do zespołu co najmniej 10 milionów funtów.

Informacja ta na niecały tydzień przed testami oznacza, że Brytyjczyk musi szukać posady kierowcy wyścigowego w innej serii. Stevens być może spróbuje swoich sił w Ameryce, po czym postara się poszukać ponownie miejsca w Formule 1.

W wyniku tej decyzji w królowej sportów motorowych pozostanie trzech Brytyjczyków: Lewis Hamilton w Mercedesie, Jenson Button w McLarenie oraz debiutant Jolyon Palmer w Renault.

Ogłoszenie Haryanto, które spodziewane jest w ciągu najbliższych dni, jako kierowcę Manora, kładzie kres problemom w przeciągających się negocjacjach między przedstawicielami Stevensa oraz Stephena Fitzpatricka, który jest właścicielem zespołu. Haryanto będzie partnerem Pascala Wehrleina.

Stevens zadebiutował w F1 wraz z zespołem Caterham w Abu Zabi pod koniec 2014 roku, po czym dołączył do Manora, który regularnie okupował koniec stawki m.in. dzięki mniej wydajnym jednostkom napędowym Ferrari. W ubiegłym sezonie Brytyjczyk wniósł do teamu własne fundusze w wysokości około 6 milionów funtów, jednak w wyniku wygórowanych oczekiwań Manora oraz większej konkurencji ze strony Haryanto, Stevens musi na razie pożegnać się z Formułą 1 i nie wiadomo, czy zobaczymy go jeszcze w królowej sportów motorowych. Oprócz Brytyjczyka z Manorem łączony był również Alexander Rossi.

Dołączenie Haryanto to zespołu oznacza, że stawka kierowców Formuły 1 na najbliższy sezon jest kompletna. Wcześniej Renault ogłosiło, że w miejscu Pastora Maldonado znajdzie się Kevin Magnussen.

Po przejściowym poprzednim sezonie, Manor w tym roku może stać się zespołem środka stawki. Samochody tej ekipy będą wyposażone w jednostki napędowe Mercedesa, a dodatkowo pojawi się wsparcie techniczne Williamsa. Co więcej, do zespołu w ostatnim czasie dołączyli dwaj byli inżynierowie Ferrari.

Źródło: telegraph.co.uk

Źródło: http://www.swiatwyscigow.pl/f1/f1-news/item/9382-stevens-traci-fotel-w-manorze