przewozy busem na narty

Gdzie wybrać się na narty w Niemczech ?

Niemcy raczej nie kojarzą nam się z krajem posiadającym bogatą infrastrukturę narciarską – jest to jednak błędne podejście, ponieważ świetnie wyposażonych stoków narciarskich w tej okolicy nie brakuje, a my często zapominamy, że na narty wcale nie musimy wyjeżdżać w dalekie Alpy czy Dolomity – podpowiadają specjaliści z firmy BusyMustang.pl z którymi mieliśmy przyjemność podróży do Niemiec.

Na narty w Niemczech, czyli które regiony wybrać?

Najciekawszym punktem dla każdego narciarza są w Niemczech Alpy Bawarskie, gdzie można korzystać z infrastruktury rozległego, znanego kurortu GA-PA. Śniegu w sezonie nigdy tutaj nie brakuje, ponieważ GA-PA położone jest przy jedynym na obszarze Niemiec lodowcu i w najwyższej części Alp Bawarskich. Popularnością cieszą się ponadto regiony – Allgäu, Allgäu Zachodnie oraz Berchtesgaden, są to kurorty narciarskie położone na obszarze południowych Niemiec.

Jakość niemieckich tras narciarskich

Warto wspomnieć, że Niemcy może nie dysponują bardzo dużą ilością tras narciarskich i biegowych, ale trzeba przyznać, że są one położone na świetnie zagospodarowanych terenach, otoczonych bogatą turystyczną infrastrukturą. Wszystkie trasy są dobrze zagospodarowane i mogą skutecznie konkurować z najlepszymi ośrodkami położonymi we włoskich Alpach. Warto o tym pamiętać, planując zimowy wyjazd na narty, ponieważ można znaleźć malownicze i długie trasy tuż za polską granicą.

Aby sprawnie i bezpiecznie dotrzeć do Niemiec na narty polecamy wybrać się busem 9 osobowym. Firma Busy Mustang oferuje przejazdy na teren Niemiec. Sprawdź ich aktualną ofertę: https://busymustang.pl/przewozy/niemcy/.