polerowanie felg samochodowych

Polerowanie felg samochodowych

Popularne polerowanie felg wykonuje się głównie po to, by nadać efektowny wygląd swojemu samochodowi stosunkowo niewielkim kosztem. Dzięki temu zabiegowi można osiągnąć niemal efekt lustra.

Polerowanie wibracyjne

Jednym z najpopularniejszych metod polerowania felg jest polerowanie wibrościerne, lub inaczej mówiąc – wibracyjne. Polega ono na wykorzystaniu urządzeń wibracyjnych, które wyposażone w tak zwane kształtki ścierne i chemikaliów. Efektem zabiegu jest jednolita, błyszcząca powierzchnia.

Nowoczesny sprzęt do polerowana felg

Obecnie firmy zajmujące się usługowym polerowaniem felg dysponują specjalnymi maszynami do polerowania. Wibracyjne maszyny do polerowania felg umożliwiają dokładniejsze oczyszczenie aluminium. Z kolei dodatkowe pokrycie jego powierzchni antyutleniaczami pozwala na utrzymanie długotrwałego efektu i zapobiega powstawaniu korozji. Producenci sprzętu do polerowania felg wciąż ulepszają technologię wprowadzanych na rynek maszyn, więc zabiegi wykonane przy ich użyciu są co raz bardziej efektywne.

Pielęgnacja felg po wykonaniu polerowania

Jednak samo polerowanie to wszystko – odnowione felgi wymagają także odpowiedniej pielęgnacji. Przez wzgląd na ich ciągły kontakt ze środowiskiem zewnętrznym oraz narażenie aluminium na ich niekorzystne działanie należy często je myć. Ważne, by nie robić tego za pomocą ostrych środków chemicznych – ściereczka i letnia woda w zupełności wystarczą. W ostateczności do usunięcia uporczywych zabrudzeń można zastosować łagodny płyn do naczyń lub szampon. Należy także pamiętać, że wypolerowane felgi nie nadają się do użytkowania w sezonie zimowym.